O nás/About us
Váš úspech je pre nás motiváciou.
Centrum Prevencie Mládeže mesta Čadca aktívne pôsobí v oblasti práce s mládežou už od roku 2008, kedy sme založili klub mládeže proti kriminalite. V tomto klube sa zameriavame na prácu s dobrovoľníkmi. Naším hlavným zameraním je neformálne vzdelávanie detí a mládeže v prevencii rizikového správania, vzdelávanie a rozvoj dobrovoľníkov, podpora aktívneho občianstva detí a mládeže, participácia dobrovoľníkov na projektoch samosprávy s cieľom posilniť postavenie mladých ľudí vo verejnom živote, príprava rovesníckych preventívnych projektov, informačné a osvetové kampane zamerané na prevenciu negatívnych javov detí a mládeže v našom meste, zapájaním detí do činností v komunitách s cieľom rozvíjať ich tvorivý potenciál a pod.
Cieľom OZ Centrum prevencie mládeže, ďalej len CPM, je prevencia sociopatogénnych javov v oblasti vzniku závislostí, predchádzanie rôznych foriem násilia, šikanovania, rasizmu a xenofóbie, poskytovanie informácií a poradenstva pri riešení problémov detí a mládeže.
Pripravujeme rôzne vzdelávacie, tréningové a školiace aktivity deti a mládež ako poskytnutie zmysluplnej náhrady pred ohrozením rôznymi závislosťami ako najefektívnejší spôsob prevencie organizovaním vzdelávacích, športových, rekreačných a kultúrno-výchovných aktivít.
About Slovakia: https://www.youtube.com/watch?v=gSzWz9SpPMs&feature=emb_logo
Neustále sa vzdelávame.....
Vzdelávacie mobility zamestnancov v roku 2022 cez Erazmus +
V máji 2022 a v septembri 2022 v rámci projektu vzdelávacej mobility, ktorá bola určená na dve školenia pre 6 ľudí v organizácií Inercia Digital v Huelve. Vybrali sme programy, ktoré boli prispôsobené profilu odbornosti nášho tímu, naším potrebám a požiadavkám. Tvorba vzdelávacích videohier formou kódovania" a Oba kurzy úzko súvisia s naším špecifickým profesionálnym a sociálnym prostredím. Účastníci získali dvojitú certifikáciu kurzu, ktorú udeľuje Inercia Digital a prostredníctvom Europasses.
Vďaka tomuto projektu účastníci pochopili dôležitosť inovačných procesov na zlepšenie plánov medzikultúrneho a sociálneho rozvoja prostredníctvom ich rozvoja znalostí v niektorých základných digitálnych schopnostiach, ktoré predstierame, že sú integrované do našej každodennej práce. Účastníci sa naučili princípy práce online a lepšie sa zoznámia s výhodami tohto typu spolupráce, riadením úloh a projektov pomocou rôznych nových nástrojov, vytváranie stratégií šírenia a online prostredie vo WordPresse a navrhovanie projektov kódovania ako inovatívnych a motivujúcich nových metód prostredníctvom digitálnych zručností.
Každý kurz bude trval 35 hodín. Podľa metódy "Prevrátenej triedy" bude kurz trval 20 prezentačných hodín a 15 hodín samoštúdiom online. Bola použitá prípadová metóda vzdelávania, metodika založená na projektoch, učenie sa praxou a opytovacia metóda. Navštívili sme tri organizácie, ktoré pôsobia priamo v každej tematickej oblasti a vyvíjajú dobré vzdelávacie postupy vo svojom prostredí, aby sme sa poučili zo skúseností odborníkov a posúdili možnosti aplikácie ich metód v praxi alebo generovanie vlastných.